feca69499be6df9300d64ec8b83dd5cd

СЕМЕЙНЫЙ ЮРИСТнадёжная правовая защита

Если Вам необходима правовая помощь — всего-навсего сделайте звонок нам — Вашим делом займётся хороший адвокат.

Услуги семейного юриста

  • Консультации опытных юристов
  • Расторжение брака, развод супругов
  • Раздел имущества супругов
  • Судебные споры о детях
  • Алименты (взыскание, пеня, отсрочка)
  • Оспаривание отцовства (материнства)
  • Лишение (возобновление) родительских прав
  • Усыновление, опека и попечительство
  • Наследство и оформлением прав
  • Семейный юрист

Новости сайта

Киевская милиция устанавливает анонима, который за 10 минут "заминировал" три объекта в ...

Сегодня в киевскую милицию по спецлинии «102» поступило три сообщения о «...

Під час опитування кияни визначилися з доцільністю пристрою примусового зниження швидкос...

Нагадаємо, приводом для опитування громадян стали декілька звернень на сторінку начальника Департаменту ДАІ МВС України Анатолія Сіренка з проханням п......


Cоветы и рекомендации

К чему ведёт развод в психологии

 Помимо модели причин бракоразводного процесса А. Маслоу очень часто используют модель переживания утраты, разработанную Э. Кюбблер-Россом.

Юридична консультація про розподіл майна

 У випадку виникнення спору між подружжям розділ майна провадиться в судовому порядку з юридичною допомогою наших кваліфікованих юристів з шлюбно-сімейних питань.

Право супругов на расторжение брака

 Жизненные ситуации, как известно, непредсказуемы. Судьба каждого человека уникальна, каждый жизненный путь неповторим.

Осуществление женой, мужчиной права личной частной собственности

 В ч. 1 ст. 319 ГК Украины закреплено общее правило: собственник владеет, пользуется и распоряжается своим имуществом по собственному усмотрению.

Имущество, которое является личной частной собственностью жены, мужа

 Определения права, на котором супругам предстоит раздельное имущество, в теории и законодательстве возникают определенные трудности.

Телефон семейного юриста
Семейный юрист

Олексій ЖУРАВКО: «Потрібно зруйнувати бар’єри, які стоять між інвалідами та здоровими людьми»

    Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій ЖУРАВКО

      Задля здійснення Кабінетом Міністрів повноважень щодо додержання прав і законних інтересів людей з обмеженими можливостями введено нову посаду Урядового уповноваженого з прав інвалідів. Тепер про людей з особливими потребами піклуватиметься людина, яка сама пройшла нелегку школу життя, — Олексій Журавко. Своїми думками з приводу ситуації, що склалася в нашій країні щодо людей з інвалідністю, і про перші кроки діяльності на новопризначеній посаді Олексій Журавко розповів «Урядовому кур’єру».

      — Олексію Валерійовичу, вам не з чуток відомо, як у нас живуть інваліди. Чи за останні роки у нашій державі й суспільстві відбулися позитивні зміни щодо поліпшення життя таких громадян?

      — Нині увага держави спрямована на пошук ефективних напрямів удосконалення державної політики у сфері соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями. Завдання держави — створити таку систему, яка б гарантувала захист і підтримувала людину з інвалідністю на всіх етапах життя. Якщо говорити про роботу уряду, то він за останній час, попри фінансово-економічну нестабільність, робить усе можливе, аби створити гідні умови для життя людей з особливими потребами. Починаючи з ратифікації нашою країною Конвенції ООН про права інвалідів і продовжуючи впровадженням соціальних ініціатив Президента України.

      Також розроблено низку законів та постанов, спрямованих на захист інтересів і прав такої категорії громадян. Звичайно, є ще чимало невирішених питань, але те, що вже зроблено, — велика заслуга перших осіб нашої держави.

      А якщо говорити про суспільство, то відбувається просто нагнітання істерії. Приміром, вмикаєш телевізор або радіо, а звідти тільки й чуєш, як усе довкола погано, ніхто нічого не робить, нещасні інваліди, нікому вони не потрібні… Звісно, така постійна і сумна інформація формує у людей відповідні стереотипи, негативну реакцію й байдуже ставлення не лише до інвалідів, а й до всього світу. Ніхто не поспішає простягати руку допомоги ближньому. Більшість живе за принципом: моя хата скраю — я нічого не знаю. Тому вважаю, що передусім потрібно «лікувати» наше суспільство, а саме руйнувати негативні стереотипи і бар’єри, які стоять між інвалідами і здоровими людьми. Виховувати такі якості, як повага, чуйність, толерантність, готовність допомогти у будь-який час: наприклад, незрячому перейти дорогу, візочникові потрапити до якоїсь установи тощо. Це кожен повинен починати із себе.

      Людину з інвалідністю потрібно підтримувати повсякчасно. Фото Oлександра ЛЕПЕТУХИ

      — Що ви уже встигли зробити як Урядовий уповноважений з прав інвалідів і які плани?

      — Обіймаю цю відповідальну посаду із квітня цього року. За цей час провів зустрічі з керівниками громадських об’єднань, підприємств, органів виконавчої влади, розглянуто звернення осіб з інвалідністю, брав участь у нарадах, конференціях, «круглих столах».

      На сьогодні першочергові питання, які вирішує Уповноважений з прав інвалідів, — залагодження конфліктної ситуації навколо бази відпочинку для незрячих «Івушка» та вжиття заходів щодо вирішення питання членів Спілки інвалідів Чорнобиля Святошинського району м. Києва, які проводять акції протесту біля Будинку уряду.

      Я підтримав ініціативу громадських організацій інвалідів об’єднатися в Дорадчий комітет при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів. До його складу увійшли представники 14-ти найпотужніших всеукраїнських громадських організацій, серед яких — Українське товариство глухих, Українське товариство сліпих, Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України», Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України», Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та ін.

      Робота цього Дорадчого комітету надасть можливість здійснювати аналіз і моніторинг реального стану справ та причини виникнення проблем, подавати на розгляд у державні органи влади розроблені за результатами роботи рекомендації та пропозиції.

      Хочу наголосити, що мої зусилля як Урядового уповноваженого з прав інвалідів спрямовані на те, щоб люди з особливими потребами могли почуватися повноправними громадянами нашої країни, об’єднати зусилля громадських організацій інвалідів, органів державної влади для позитивної конструктивної праці, відійти від позиції необ∂рунтованої та необ’єктивної критики дій органів державної влади.

      — До вас часто звертаються інваліди по допомогу. Що їх нині найбільше турбує?

      — З моменту мого призначення звернулося понад сто осіб з інвалідністю з різними наболілими проблемами і скаргами. Найчастіше люди звертаються щодо підвищення розмірів соціальних виплат, забезпечення засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, наданням допомоги у працевлаштуванні.

      Питання працевлаштування людей з інвалідністю дуже болюче. Адже для таких людей праця — найважливіший стимул у житті. Але, на жаль, вітчизняні роботодавці здебільшого не бажають брати на роботу інваліда, тим паче створювати належні для цього умови, мовляв, це не вигідно. Тому нам потрібно попрацювати над новими механізмами і шляхами зацікавлення роботодавців, щоб вони не відверталися від працездатних інвалідів.

      — Нині незрячі борються за свою базу відпочинку «Івушка», що в елітному місці в Кончі-Заспі на річці Козинці. На вашу думку, чим закінчиться ця ганебна історія: переможе найсильніший чи все-таки справедливість?

      — Упевнений, що люди з вадами зору й надалі відпочиватимуть на своїй улюбленій базі, бо не дозволю забирати в інвалідів останнє і до кінця захищатиму те, що належить їм. Ознайомлені з перебігом подій Адміністрація Президента і Прем’єр-міністр Микола Азаров. Усі вивчають і працюють над документами у розв’язанні цього складного майнового конфлікту.

      У межах повноважень намагаюся допомогти УТОСу, подавши доповідну записку першому віце-прем’єр-міністрові Сергієві Арбузову щодо усунення порушень прав інвалідів по зору на оздоровлення та реабілітацію. Однак слід зазначити: щоб відпочивати на базі було комфортно і зручно, треба навести лад, бо те, що там є, не відповідає жодним нормам. Будиночки і санвузли вже давно чекають на ремонт, потрібно на території бази оновити спеціальні поручні, прокласти нормальні під’їзні шляхи тощо.

      Звичайно, скільки людей, стільки й проблем, у кожного власний біль, своя біда, і не всі самотужки можуть знайти вихід з тієї або іншої ситуації. Тому, будь ласка, надсилайте свої звернення у письмовому вигляді на моє ім’я (01008, вул. Грушевського, буд.12/2, Урядовому уповноваженому з прав інвалідів). Жоден лист не залишиться поза увагою.

      ДОCЬЄ «УК»

      Олексій ЖУРАВКО. Народився 1974 року в м. Жовті Води на Дніпропетровщині. Інвалід І групи з дитинства. Виховувався у Будинку дитини у м. Жовті

Источник: Урядовий Кур'єр

Новости семейного юриста:



Услуги по семейным вопросам

Реклама

Консультации

Что делать, если иностранец не платит алименты?

 У всех граждан Украины имеется возможность принудить к исполнению родительских обязательств и тех иностранцев, которые вообще забыли об отцовстве или же о материнстве.

Развестись быстро. Адвокатские услуги в помощь Вам!

 Жизненных ситуаций, которые могут стать причиной развода, ситуаций, в которых может очутиться человек, имеется огромное множество.

Как делится имущество, которое было нажито в гражданском браке?

 Если же мирно поделить совместно нажитое имущество не получается, с соответствующим иском нужно отправляться прямиком в суд.

Как правильно, грамотно выйти из трудной ситуации в которой оказалась семья? Расторжение брака, выселение, раздел имущества, алименты, место жительства детей.

 
    Семейные споры всегда являются тяжелыми в моральном плане для каждой из сторон спора. Зачастую лица, собираясь заключить брак, заранее не предусматривают возможностей обезопасить друг друга от возможных проблем.