У випадку виникнення спору між подружжям розділ майна провадиться в судовому порядку з юридичною допомогою наших кваліфікованих юристів з шлюбно-сімейних питань.
Определения права, на котором супругам предстоит раздельное имущество, в теории и законодательстве возникают определенные трудности.
Семейный юрист
Балик, маринований ароматизатором м’яса
ЕКСПЕРТИЗА
З чого насправді виготовляють делікатеси
Коли кажемо балик, уявляємо шматок м’яса чи риби, приправлений різними спеціями і обов’язково сирокопчений. Такі наїдки завжди вважались виробами вищого гатунку, відповідно, й коштували чимало. В середньому кілограм такого м’яса обійдеться десь у 100 грн. Тож споживач має знати, за що саме він платить гроші, чи справді якісний цей недешевий продукт.
Державний стандарт вимагає...
Із чого ж роблять справжній балик? У промислових масштабах потрібно взяти м’ясо, сіль, цукор і нітрит натрію. Деякі виробники додають ще й спеції. Технологія приготування копчено-вареного балика така. Спочатку маринують м’ясо розчином солі, цукру та нітриту натрію. Потім коптять протягом 10—12 годин, після чого варять 1—1,5 години і додатково пресують. Сирокопчений балик також солять і коптять, але вже довше — 24—48 годин, після чого сушать 10—15 діб.
Вимоги до приготування балика прописані у державному стандарті. Там зазначено, що балик або філей — це виріб із спинних чи поперечних м’язів свинячої, яловичої чи кінської туші або напівтуші, яку засолили та обробили термічно. Існує й інший державний стандарт: для виробів зі свинини вареної, копчено-вареної, копчено-запеченої, запеченої, смаженої й сирокопченої. У ньому також прописано вимоги до виготовлення балика й філею. Цікаво, що норми для сирокопченого балика і філею однакові, окрім кількості вологи. У виробі з назвою філей вміст вологи не нормується. Не зовсім зрозуміло, навіщо споживачам і балик, і філей, якщо навіть уважно проштудіювавши стандарти, так і не зрозумієш, чим саме вони відрізняються.
— Раніше ми тестували багато м’ясних виробів, але балика серед них не було, — каже президент центру експертиз «Тест» Валентин Безрукий. — Але нині й цей продукт дослідили. Балик — недешевий продукт, тому хочеться, щоб гроші споживачі витрачали недаремно.
Не всі виробники вказують індекси «Е»
Для дослідження фахівці закупили в торговельній мережі дев’ять свинячих сирокопчених баликів вітчизняного виробництва: «Алан», «Глобино», «Луганські делікатеси», «Поліс», «Наталі», «Скворцово», «Роганський», «Царская охота», «Елітекс». Більшість зразків виготовлено за технічними умовами.
Традиційно фахівці розпочали тестування з вивчення пакування та маркування. До пакування зауважень не було. До маркування — теж небагато: не всі виробники вказують індекси «Е» біля харчових добавок і «забувають» прописати, які саме спеції використовували. Єдине, на що звертають увагу фахівці, — наявність ароматизаторів у складі балика. «Ароматизатор м’яса» заявлений у «Скворцово» і просто «Ароматизатор» без будь-яких уточнень — у «Поліс». Цікаво, навіщо ці добавки? Адже балик і так виробляють із найкращої свинини і обов’язково коптять, а це надає делікатесу характерного аромату і присмаку. А ще ж додають запашні спеції.
На додачу у складі деяких баликів — «Царская охота», «Наталі», «Луганські делікатеси», «Елітекс», «Роганський» є підсилювач смаку глутамат натрію. Загалом його наявність у баликах не забороняється стандартом, проте це дорогий вид м’ясних виробів, тож їх можна виготовляти і без добавок. Вочевидь, «м’ясо зі смаком м’яса» — це щось крутіше, ніж просто м’ясо.
Без плям і плісняви
Під час лабораторних досліджень перевірили вміст вологості в баликах. Згідно з ДСТУ 4668:2006, філе вищого ∂атунку сирокопчене має містити не більш як 60% вологи, а ось норм щодо цього показника у балику в стандарті чомусь немає. Протестована продукція містила від 63,7% вологи у «Луганських делікатесах» до 77,3% — у «Поліс».
Ще два показники стосуються замінників м’яса — сої та крохмалю. Хоч балик і виготовляють із цільного м’яса, але додати в нього замінники все-таки можливо. Однак сої та крохмалю в перевірених виробах експерти не виявили. Так само, як і ГМО. Отже, за фізико-хімічними показниками у фахівців зауважень до баликів не було.
Натомість три «учасники» тестування — «Роганський», «Царская охота», «Елітекс» не витримали перевірки на мікробіологічні показники, оскільки в них виявили кишкову паличку.
У всех граждан Украины имеется возможность принудить к исполнению родительских обязательств и тех иностранцев, которые вообще забыли об отцовстве или же о материнстве.
Семейные споры всегда являются тяжелыми в моральном плане для каждой из сторон спора. Зачастую лица, собираясь заключить брак, заранее не предусматривают возможностей обезопасить друг друга от возможных проблем.